Augmented Reality (AR), rzeczywistość rozszerzona

Runvido to kompleksowa aplikacja na urządzenia mobilne, dzięki której obrazy zaczynają do nas przemawiać. Jak to działa? Użytkownik nagrywa krótki film, którego jednym z kadrów może lecz nie musi być zdjęcie mające stać się odbiornikiem danych. Po przyłożeniu smartfona z uruchomioną aplikacją Runvido nasz smartfon odczytuje film zapisany wcześniej (za pomocą tej samej aplikacji) na wydrukowanych zdjęciach czy obrazach. Działanie tego rozwiązania obrazuje następująca prezentacja: http://bit.ly/2nqojdO .
Krótki pokaz wideo prezentujący możliwości aplikacji: na okładce magazynu FORBES: http://bit.ly/2v9K2aO i na innych produktach: http://bit.ly/2vXoZJV.

Aplikacja Runvido jest już gotowa w wersji beta (w systemie Android). Obecnie jest w fazie testów. Jej premiera planowana jest na sierpień 2017. W kolejnych krokach planujemy przygotowanie aplikacji w systemie iOs, a także prace nad udoskonaleniem jej funkcjonowania i opracowaniem metody zarządzania, która pozwoli Użytkownikom na skalę masową samodzielne administrowanie treścią.
Przykładowe możliwe zastosowania Runvido są bardzo szerokie i usprawniają przepływ informacji w wielu dziedzinach życia:
- Marketing i reklama - np. duży koncern zamiast zwykłego opakowania dla swojego produktu tworzy opakowanie interaktywne – Klient czy Użytkownik po przyłożeniu telefonu do opakowania (zdjęcia, piktogramu itp.) dowiaduje się więcej na temat produktu, jego użytkowania, sposobu konserwacji itd.; bilboard na przystanku zaczyna „mówić” zachęcając do obejrzenia filmu w kinie…
- Informacja - np. pasażer transportu miejskiego po przyłożeniu telefonu do logo przewoźnika uzyska informacje odnośnie ceny biletów, promocji, ograniczeń w ruchu itp.; pacjent prywatnej kliniki będzie mógł zobaczyć film dotyczący przeciwskazań odnośnie konkretnego zabiegu; pracownik firmy sprzątającej odczyta instrukcję pracy urządzenia po zbliżeniu telefonu do zakodowanego zdjęcia/loga/piktogramu,
- Kultura i sztuka – obraz w muzeum zaczyna opowiadać historię z nim związaną
- Media – zdjęcie z meczu w gazecie może zostać odczytane aplikacją Runvido, pokazując skrót spotkania
- Lifestyle/ czas wolny – użytkownicy mogą samodzielnie „przypisać” film z wakacji do dowolnego zdjęcia, by zachować wspomnienia

Pomimo kilkumiesięcznych obserwacji rynku nie znaleźliśmy aplikacji, która byłaby bezpośrednią konkurencją dla Runvido. Pierwsze próby stworzenia AR (czyli rzeczywistości rozszerzonej) jako systemu łączącego świat rzeczywisty z tym generowanym komputerowo były już podejmowane w latach 90 XX w., jednak dopiero w ostatnim dziesięcioleciu został on na tyle dopracowany, by móc być wykorzystywanym w celach komercyjnych.
Obecnie funkcjonują aplikacje mobilne wykorzystujące AR, jednak żadna z nich nie została stworzona w celu komercyjnego, przygotowanego na masową skalę odczytywania obrazu ruchomego ze statycznego zdjęcia, które użytkownik może osobiście kreować, biorąc niejako udział w tworzeniu własnej, osobistej rzeczywistości rozszerzonej.

Należy nadmienić, że funkcja Runvido będzie w najbliższym czasie wykorzystywana w innej aplikacji naszego autorstwa – image4you. Aplikacja ta pozwala na drukowanie zdjęć bezpośrednio ze smartfona (bez konieczności zgrywania ich na nośniki danych), a następnie dostarczenie ich pod wskazany adres. Aplikacja image4you działa od lipca 2016 roku, jest przetłumaczona na 10 języków i była już pobrana przez użytkowników w 160 krajach. Dzięki integracji tych dwóch rozwiązań użytkownik może wydrukować np. pocztówkę z wakacji, dopisać do niej film z pozdrowieniami i nadać przesyłkę do swoich przyjaciół. Wszystko to dzięki kilku kliknięciom w swoim smartfonie. Ostatecznie, odbiorca przesyłki otrzyma wydrukowaną kartkę pocztową z indywidualnym zdjęciem nadawcy, a dzięki aplikacji Runvido odtworzy przypisany do niej film z pozdrowieniami.
1. Prognozowane skutki ekonomiczne technologii rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej (VR i AR) na całym świecie w okresie od 2016 do 2020 r. (w miliardach dolarów amerykańskich) -> W scenariuszu o dużym przyjęciu prognozowany wpływ ekonomiczny VR / AR na 2020 r. wyniesie 29,5 mld USD.
2. Oczekuje się, że w 2020 rynek technologii rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej osiągnie wielkość 143,3 miliardów dolarów.
3. Przewiduje się, że do 2025 r. światowy rynek technologii rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej dla:
- gier wideo będzie warty 11,6 mld USD (6,9 mld EUR w 2020 r.),
- opieki zdrowotnej: 5,1 mld (1,2 mld EUR w 2020 r.)
- inżynierii: 4,7 mld (1,5 mld EUR w 2020 r.)
- wydarzeń na żywo: 4,1 mld (0,8 mld EUR w 2020 r.)
- rozrywki wideo: 3,2 (0,8 mld EUR w 2020 r.)
- nieruchomości: 2,6 mld (0,8 mld EUR w 2020 r.)
- biznesu detalicznego: 1,6 mld (0,5 mld EUR w 2020 r.)
- wojska: 1,4 miliardów (0,5 miliarda w 2020 r.)
- edukacji: 0,7 mld (0,3 mld EUR w 2020 r.)
4. Przewiduje się, że do roku 2025:
- gry wideo z oprogramowaniem VR i AR będą miały 216 milionów użytkowników na całym świecie (70 milionów w 2020)
- wydarzenia na żywo: 95 mln (28 mln w 2020)
- rozrywka wideo: 79 milionów (24 miliony w roku 2020)
- biznes detaliczny: 31,5 mln (9,5 mln w 2020)
- edukacja: 15 milionów (7 milionów w 2020 r.)
- opieka zdrowotna: 3,4 mln (0,8 mln w 2020 r.)
- inżynieria: 3,2 mln (1 mln w 2020)
- nieruchomości: 0,3 mln (0,2 mln w 2020 r.)
5. Przewiduje się, że do 2019 r. liczba urządzeń posiadających zainstalowane aplikacje mobilne w technologii VR i AR w segmencie gier i rozrywek wzrośnie do 1.6 miliarda.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Tomasz Kleczkowskiwitamy na pokładzie
  • Tomaszjest z nami
  • Kaja Kuczynskadziękujemy za podpisanie
  • MOHAN RAJdołączył do nas
  • Krzysztof Wwłaśnie podpisał Manifest
  • Patrycja Stenkawłaśnie dołączył
  • Magda Tomaszewskawitamy na pokładzie
  • Andrius Milinavičiusjest z nami

4564 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się