SkanerObligacji.pl

fintech

Serwis analiz obligacji korporacyjnych

SkanerObligacji.pl powstał z myślą o rosnącej grupie inwestorów obecnych rynku obligacji korporacyjnych. Naszym celem jest dostarczanie istotnych i aktualnych danych, dotyczących emitentów oraz konkretnych serii papierów dłużnych notowanych na Catalyst.

Kluczowym zagadnieniem, zarówno na rynku pierwotnym, jak i rynku wtórnym tego typu instrumentów, jest ocena ryzyka braku wykupu ze strony dłużnika. W tym celu tworzymy i publikujemy analizy, na które składają się wyniki wskaźników sklasyfikowanych w czterech obszarach - analiza rentowności, analiza płynności, analiza sprawności działania oraz analiza zadłużenia. W ramach tych grup publikujemy w sumie 13 wskaźników. Dodatkowo, prezentujemy wyniki trzech modeli mających na celu określenie ryzyka braku płynności emitenta i jego bankructwa oraz ocenę przepływów pieniężnych.

Przed dokonaniem inwestycji w obligacje, należy ocenić zabezpieczenie danej serii. Może ono w znaczący sposób zmniejszyć ryzyko. Informacje na ten temat również znajdują się w naszym serwisie.

Jako uzupełnienie, publikujemy informacje na temat terminów wykupu, naliczania oraz wypłaty odsetek, wysokości oprocentowania oraz płynności na rynku Catalyst serii obligacji korporacyjnych. Mamy nadzieję, że w ten sposób oddajemy użytkownikom wartościowe narzędzie służące do analizy emitentów, które będzie pomocne w przeprowadzaniu inwestycji w dłużne papiery wartościowe.

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Dan Abitbolwłaśnie dołączył
  • Aya Eshdatdziękujemy za podpisanie
  • Anna Penderwitamy na pokładzie
  • Aleksandra Kruczykwłaśnie podpisał Manifest
  • Justyna Saganjest z nami
  • Daniel Grabskidołączył do nas
  • Gabriel Wołosewiczwłaśnie dołączył
  • Michał Haneckidziękujemy za podpisanie

3844 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się