smartcook

internet rzeczy

To Ty jesteś najlepszym kucharzem, ale jeszcze tego nie wiesz!

Smartcook to urządzenie, które wprowadzi nowy standard w życiu i kuchni milionów osób na świecie, zapewniając interakcję na poziomie dotąd niespotykanym. To inteligentne urządzenie, z którym przyrządzisz każdą potrawę samodzielnie bez pomocy innej osoby. Na ekranie urządzenia wyświetlany jest interaktywny podręcznik w formie innowacyjnego, nowego formatu wideo przepisów, który automatycznie dobiera tempo wyświetlania kolejnych kroków wideo przepisu do tempa z jakim pracuje użytkownik.

Znalezienie przepisu umożliwiającego przygotowanie posiłku, ze względu na brak czasu, brak wiedzy i bardzo mocno rozproszone jej źródła, często stanowi bardzo dużą uciążliwość. W efekcie gotujemy okazjonalnie, niedbale, nieświadomie. Jemy w pośpiechu wysoko przetworzone produkty, często w przypadkowych miejscach z niskiej jakości składników. To znacząco wpływa na nasze zdrowie, przekładając się na tzw. choroby cywilizacyjne. Duża część ludzi jest przekonana, że nie potrafi gotować.
Smartcook zmienia ten stan. Oprócz tego, że jest najbardziej zaawansowanym planerem diety, największą na świecie książką kucharską z wideo przepisami „krok po kroku”, interaktywną szkołą gotowania, wagą i blatem kuchennym, Smartcook to także oryginalny algorytm dostarczający treści kulinarne oparte o mimetyzm - pierwotny i najbardziej efektywny sposób nauki, który w dziedzinie kulinarnej został zupełnie zaniedbany. Mimetyzm wykorzystany w urządzeniu Smartcook pozwala na efektywne przyrządzanie posiłków poprzez imitację – naśladowanie ruchów kucharza.
Nasz wynalazek w integracji z dostępnymi technologiami, znacznie poprawi sposób w jaki ludzie mogą organizować swój styl życia, aby było bardziej zdrowe, tańsze dla systemu opieki zdrowotnej i społeczeństwa. Chmura Smartcooka monitorująca i analizująca np. jakości powietrza, jakości i ilość spożywanej żywności, monitorująca pracę serca, stan krwi, czy styl życia, pozwoli zdefiniować odpowiednią dietę w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy zbyt wysoki poziom cholesterolu.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Tomasz Kucjest z nami
  • Anna Rechitskaiadziękujemy za podpisanie
  • Mateusz Sobczukwłaśnie podpisał Manifest
  • Paweł Muzykawitamy na pokładzie
  • Firaswłaśnie dołączył
  • Joanna Lisdołączył do nas
  • Marcin Żurowiczjest z nami
  • Bartłomiej Kudełkadziękujemy za podpisanie

4679 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się