Sup4Nav

logistyka

NAVDEC jest systemem wspierającym nawigatorów jednostek pływających w procesie bezpiecznego ich prowadzenia.

System działa następująco: sygnały identyfikujące obiekt własny i obiekty obce (obserwowane przez nawigatora) pobierane są z systemów i urządzeń nawigacyjnych. Dane zawarte w pobranych sygnałach są następnie integrowane, po czym realizowana jest w systemie analiza i ocena sytuacji nawigacyjnej. W przypadku wystąpienia zagrożenia obiektu kolizją generowane są dopuszczalne i zalecane manewry obiektu własnego lub obiektów obcych, które są przedstawione nawigatorowi w formie graficznej, z uwzględnieniem co najmniej jednego kryterium bezpieczeństwa i kryteriów wynikających z zasad dobrej praktyki morskiej lub kryteriów ekonomicznych. Po zatwierdzeniu przez nawigatora wypracowanego rozwiązania realizowany jest jeden z dopuszczalnych lub zalecanych manewrów albo ciąg następujących po sobie manewrów. System uaktualnia dopuszczalne rozwiązania w czasie rzeczywistym na podstawie komunikatów AIS pochodzących z innych statków.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Laura Monikowskajest z nami
  • elinadołączył do nas
  • Dominika Kaczandziękujemy za podpisanie
  • Daniel Krysztofiakwłaśnie podpisał Manifest
  • Csongor Biáswłaśnie dołączył
  • Artur Sushawitamy na pokładzie
  • Marcin Danieckijest z nami
  • Victoriadołączył do nas

4716 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się