Internetowe Konto Pacjenta, Konsultacje on-line z lekarzem, Elektroniczna Karta Pacjenta, Telemedycyna, Sharing Economy, Human2Human

Celem takes-care.com, jest ułatwienie kontaktu i komunikacji pomiędzy pacjentami i specjalistami, dostarczając obu stronom narzędzi do współpracy w zakresie zdalnej diagnostyki, opieki lekarskiej, kontroli i monitorowania zdrowia, komunikacji online oraz promowania holistycznego podejścia w relacjach pacjent - lekarz.

TakesCare jest nowoczesną platformą medyczną wprowadzającą innowacyjne standardy w obszarze opieki zdrowotnej.

Projekt kierowany jest do pacjentów i specjalistów, których zachęcamy do współdziałania na naszej platformie www.takes-care.com.

Projekt TakesCare zakłada aktywność w Polsce i poza granicami naszego kraju. Aktualnie jesteśmy gotowi do działań w obszarze telemedycyny, konsultacji online, prowadzenia elektronicznej karty pacjenta, monitoringu i prezentacji danych z urządzenia medyczne.

Celem takes-care.com, jest ułatwienie kontaktu i komunikacji pomiędzy pacjentami i specjalistami, dostarczając obu stronom narzędzi do współpracy w zakresie zdalnej diagnostyki, opieki lekarskiej, kontroli i monitorowania zdrowia, komunikacji online oraz promowania holistycznego podejścia w relacjach pacjent - lekarz.

Gdzie jesteśmy:

To, co dla nas jest ważne między innymi w związku z formułą usługi jak i jej zakresem, to dotarcie i pozyskanie partnerów w krajach europejskich oraz w Azji. Ponadto kierujemy naszą usługę także do Polonii.

Jesteśmy w miejscu gdzie mamy wypełni działające komercyjne rozwiązanie, miejsce gdzie własnymi siłami dla naszej platformy budujemy partnerstwa w Polsce i innych krajach.

Naszym celem jest współpraca w ze stowarzyszeniami, grupami pacjentów i lekarzy w obszarach takich jak:

1. Lekarze i specjaliści pierwszego kontaktu i wsparcia dla pacjentów (lekarze rodzinni, pediatrzy, ginekolodzy, pielęgniarki, położne)
2. Kardiolodzy, pulmolodzy
3. Onkolodzy
4. Diabetolodzy, dietetycy
5. Dermatolodzy
6. Fizjoterapeuci,
7. Psychiatrzy, psychologowie
8. Ratownicy medyczni
9. Chirurgia estetyczna


To, co dla nas jest ważne m.ni innymi w związku z formułą usługi jak i jej zakresem, to dotarcie do Polaków, Polonii. To już wiemy, że kierunek, który sobie wyznaczyliśmy zaczyna się realizować, Kierunek, w którym efektywna współpraca pomiędzy pacjentami i lekarzami w formule przez nas zaproponowanej to przyszłość.

Aktualnie mamy w ramach usługi mamy obsługę dwóch rodzajów użytkowników:

1. Pacjentów www.takes-care.com - takich, jako osoby dorosłe, dzieci, kobiety w ciąży, osoby starsze

2. Lekarzy www.takes-care.com/Doctors - tutaj klientami są lekarze, specjalizacje niemedyczne, placówki prywatne i państwowe, opieka domowa, pielęgniarki.

Co do funkcjonalności, kluczowym i najważniejszym elementem po stronie pacjenta jest karta zdrowia, która występuję w odsłonie dla osoby dorosłej/Seniora, kobiety w ciąży, dziecka.

Z kartą powiązane są następujące usługi.
1. e-Gabinet - Konsultacje online z lekarzem, specjalistą, z funkcjonalnością udostępniania przez pacjenta, lekarzowi swojej karty bądź karty bliskich. Pozwalający na jednoczesną rozmowę i analizę dokumentacji medycznej

2. Kalendarz zdrowia powiązany z modułem definicji i informacji o przyjmowanych lekach, wpisywanych bądź automatycznie zasysanych zdarzeniach medycznych, wizytach, badań

3. Moduł diagnostyczny - w zależności od podłączanych urządzeń zbierający danie i wyświetlane w trybie on-line. Aktualnie mamy zrealizowaną integrację z EKG

4. Moduł podłączania i prezentacji wyników badan w formie skany, elektronicznej wersji dokumentu, zdjęcia, podpinanego pod wybraną kategorię. Informacji o aktualnych schorzeniach, trybie życia, osób kontaktowych informowanych w przypadku potrzeby, mechanizmu podpowiadającego w zależności od typu karty, wieku i płci osoby, jakie badania należy wykonać z możliwością dodania ich do kalendarza.

5. Moduł obsługi i prezentacji wydatków związanych ze zdrowiem (leki, wizyty, badania). Z analizą wielowymiarową

Dodatkowo mamy bransoletkę zdrowia myBrace z ważnymi danymi medycznymi - grupa odbiorców to osoby starsze, dzieci, osoby aktywne sportowo.

Wszystkie powyższe funkcjonalności są dostępne na komputer, tablety, smartphony - pełna responsywność, wersja mobilna.

Po stronie lekarza mamy następujące moduły

1. Pełen profil lekarza z mechanizmem zarządzania pracą w wielu placówkach

2. e-Gabinet Konsultacje online z pacjentem z funkcją zatwierdzania i zarządzania kartami pacjentów, analizy dokumentów, dostępu do wyników diagnostycznych np. z EKG - w czasie rozmowy. Możliwość organizowania konsultacji konsylium lekarskiego, rozmów z innymi lekarzami.

3. Kalendarz lekarza terminami przyjęć w placówkach, wizyt domowych, konsultacji online.

4. Mechanizmy rekomendacji/zapraszania lekarzy, wielowymiarowej, nie anonimowej, powiązanej z wizytą oceny lekarza
5. Wyszukiwarkę lekarzy, placówek z możliwością bezpośredniego wejścia i zapisania się u lekarza. W przypadku braku znalezienie przez pacjenta poszukiwanego lekarza, system pozwala na wysłanie przez pacjenta zapytania do lekarzy, placówek, gabinetów o formule wizyty, oczekiwanym terminie, specjalizacji i temacie.

Ponadto chcemy promować lekarzy mających holistyczne podejście do pacjentów - stąd nasz certyfikat "Serce po stronie pacjenta.

Dodatkowo chcemy zachęcać lekarzy to testowania nowinek ułatwiających ich pracę - tutaj zakładka lekarz przyszłości.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Nikt jeszcze nie zadał pytania

Zadaj pytanie za pomocą formularza powyżej

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Magdalena Krajewskawitamy na pokładzie
  • Michał Czerwińskidołączył do nas
  • angelika kucińskadziękujemy za podpisanie
  • Elżbieta Opiławłaśnie dołączył
  • Andrzej Florekjest z nami
  • Jan Janwłaśnie podpisał Manifest
  • Samuelwitamy na pokładzie
  • Alicja Wiciejewskadołączył do nas

1882 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się