tracksignal

internet rzeczy

Indoor Navigation, Asset Management, Personnel Tracking, Shipment Monitoring

TrackSignal to projekt umożliwiający śledzenie w czasie rzeczywistym położenia dowolnych obiektów w przestrzeni budynku. Głównymi funkcjonalnościami są Monitoring Sąsiedztwa Obiektów, Aktualne Pozycje Obiektów, Monitoring Sąsiedztwa Personelu, Aktualne Pozycje Personelu oraz Śledzenie Transportu.

Monitoring Sąsiedztwa Obiektów daje ci aktualny obraz odległości do wszystkich obiektów twojego otoczenia. Funkcjonalność umożliwia proste wylistowanie urządzeń, posortowanie ich po estymowanej odległości lub aktualnego pomieszczenia, w którym się znajdują a następnie przeszukanie listy jeżeli jesteś zainteresowany tylko konkretnym obiektem.

Używając funkcjonalności aktualnych pozycji obiektów masz zawsze świeży obraz aktualnych pozycji obiektów w budynku z dokładnością do kilku metrów. Funkcjonalność działa w czasie rzeczywistym a pozycje są śledzone z opóźnieniem mniejszym niż jedna sekunda. Dokładność systemu pozycjonowania obiektów zależy od kilku czynników takich jak liczba zamontowanych w budynku bramek (im więcej tym lepiej) oraz or tego czy beacony wyposażone są w czujniki pola magnetycznego. Nasz system określa pozycję obiektów używając metod takich jak aproksymowany dystans do najbliższych kilku bramek oraz metodę wykorzystującą unikatowy wzorzec pola magnetycznego budynku dzięki czemu odczyty pozycji są dość dokładne (błąd wynosi kilka metrów). System pozycjonowania jest wspomagamy przez algorytmy Sztucznej Inteligencji, które z powodzeniem rozwiązują konflikty i sytuacje, w których występują interferencje odczytów z bramek bądź pojawiają się przekłamania podczas odczytów wartości sensorów.

Używając Monitoringu Sąsiedztwa Personelu możesz w czasie rzeczywistym określić kto z Twoich kolegów znajduje się blisko Ciebie. Dodatkowo możesz wyszukać interesującą Cię osobę z listy a system wygeneruje Ci podpowiedzi jak się do niej dostać. Jest to bardzo interesująca i użyteczna funkcja dla organizatorów konferencji, znajdzie również zastosowanie podczas spotkań firmowych oraz wydarzeniach wewnątrz budynku. Korzystając z tej funkcji możesz otrzymać informacje o aktualnych pozycjach personelu w budynku. Co więcej, wykorzystując nasze API będziesz w stanie zintegrować się ze swoim systemem i wykonać konkretne akcje związane z wygenerowanym przez nas zdarzeniem, na przykład - pierwsza osoba pojawiła się w pomieszczeniu więc Twój system otrzymując taką informację może automatycznie włączyć światło w pomieszczeniu itp.

Śledzenie transportu w czasie rzeczywistym łączy ze sobą popularną nawigację GPS oraz monitoring sensorów. Używając Bramki GPS zamontowanej z kontenerze bądź w kabinie ciężarówki oraz beaconów wyposażonych w sensory zamontowane na transportowanych paczkach możesz monitorować ich globalną pozycję oraz warunki transportu w czasie rzeczywistym. Nasze beacony posiadają wiele użytecznych czujników takich jak czujniki temperatury, ruchu, wilgotności oraz ciśnienia atmosferycznego. Dodatkowo są wyposażone w pamięć trwałą dzięki czemu podczas np. rozładunku bądź innych okoliczności, kiedy nie jest możliwy odczyt z czujników w czasie rzeczywistym, masz pewność, że wszystkie odczyty będą dostępne dla Ciebie w przyszłości gdy tylko czujnik znajdzie się w zasięgu odbiornika.

Dla kogo jest to rozwiązanie? Nasze rozwiązanie to świetna opcja dla wszystkich firm zainteresowanych wykorzystywaniem niezawodnego oprogramowania do śledzenia położenia sprzętu, dóbr, personelu lub dowolnych innych przedmiotów. Poniżej znajdują się najważniejsze przypadki użycia naszego systemu.

* Wnętrza budynków: Śledzenie położenia sprzętu, dóbr oraz personelu w czasie rzeczywistym
* Smart office: Monitoring zajętości salek konferencyjnych
* Smart office: Monitoring w czasie rzeczywistym stanu otwarcia drzwi z wykorzystaniem czujnika pola magnetycznego oraz przyśpieszenia
* Smart office: Uruchamianie zewnętrznych akcji w wyniku wykrycia zajętości pokoju (np. włączenie/wyłączenie światła, rzutnika)
* Marketing: Śledzenie położenia wózków i koszyków sklepowych w czasie rzeczywistym
* Zdrowie: Zarządzanie położeniem sprzętu medycznego
* Zdrowie: Monitoring warunków użytkowania sprzętu medycznego za pomocą sensorów temperatury i wibracji
* IT: Monitoring temperatury w serwerowni w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem tylu sensorów ile jest ci potrzebnych
* Dostawy: Monitoring warunków produkcji z wykorzystaniem sensorów temperatury, wilgotności i wibracji (świetne rozwiązanie dla piekarni, cukierni, mleczarni)
* Logistyka: Śledzenie położenia przesyłek w czasie rzeczywistym za pomocą GPS oraz sensorów
* Logistyka: Śledzenie warunków transportu przesyłek w czasie rzeczywistym za pomocą sensorów temperatury i wibracji

Zespół

Inwestorzy

0 - 25 000 zł
Pre-seed

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

Karol

21 marca 2017 o 23:21

Cześć Panowie. Macie moim zdaniem fajny pomysł. Chciałbym się z Wami spotkać.

Pytanie zostało wysłane. Czekamy na odpowiedź.

21 marca 2017

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Anıl Topaldołączył do nas
  • Vincent Okekewłaśnie dołączył
  • Daniel Węgrzynekjest z nami
  • Przemysław Bilińskidziękujemy za podpisanie
  • Krystian Pichowiczwłaśnie podpisał Manifest
  • Judit Csáknéwitamy na pokładzie
  • Jakub Kaletadołączył do nas
  • Konrad Kędziorawłaśnie dołączył

4701 osób podpisało deklarację

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się