Woodinspector

hardware

skaner

Systemy informatyczne dla branży drzewnej.
Skaner do optymalizerki (do tarcicy sosnowej) - wyszukiwanie i wycinanie wad.
WOODBASE - system magazynowy dla producentów tarcicy wraz z automatycznym pomiarem odkrycia (szerokości) deski.
Portal woodbuy - zakup drewna na podstawie rzeczywistych zdjęć wraz z aplikacją do optymalizacji (dopasowywanie elementów do wycięcia do danej deski)

Systemy informatyczne dla branży drzewnej. Specjalizujemy się w cyfrowej analizie obrazu. W tworzonych systemach wykorzystujemy zależności optyki, przestrzeni 3D kamery oraz autorskie algorytmy analizy obrazu.
Działamy w kilku dziedzinach:
- skanowanie i optymalizacja drewna sosnowego w poszukiwaniu sęków i innych wad;
- WOODBASE - system magazynowy dla producentów oraz firm handlujących tarcicą deską nieobrzynaną wraz z automatycznym pomiarem deski w 3D i bazą zdjęć.
- portal woodbuy.eu – w fazie rozwoju

Skaner do drewna w optymalizacji produkcji elementów drewnianych metodą mikrowczepów.
Celem skanera jest zastąpienie osób zaznaczających wady fluorescencyjną kredką przed podaniem materiału do maszyny. Kreskowanie drewna jest czynnością bardzo nużącą i po kilku godzinach monotonnej pracy często prowadzi do niezamierzonych błędów, co przekłada się na rentowność produkcji.
Nasz skaner z autorskim algorytmem pozwala metodą wizyjną (kamera + lasery + oświetlacze) osiągnąć wyniki porównywalne do zaawansowanych systemów wykorzystujących RTG, lasery oraz systemy wizyjne za znacznie mniejszy koszt.
WOODBASE – system magazynowy dla producentów / przetwórców tarcicy.
System WOODBASE usprawnia proces sortowania i zarządzania magazynem tarcicy nieobrzynanej. Jest dopasowany dokładnie pod potrzeby branży i w oparciu o uwagi i wskazówki firm z wieloletnim stażem w branży. Zupełną nowością na rynku są możliwości zastosowanych modułów – systemu FOTO oraz zautomatyzowanego systemu pomiaru odkrycia (szerokości deski na środku).
System FOTO pozwala na dokumentowanie fotograficzne każdej deski w zakładzie, co przekłada się na kontrolę jakości sortowanego materiału, wspiera oferowanie na odległość (klient ma podgląd towaru) a także ułatwia pracę (podgląd desek bez potrzeby wyciągania paczki z magazynu).
System pomiaru odkrycia, dzięki zastosowaniu autorskiego algorytmu, pozwala sprowadzić pomiar deski, wykonanie jej zdjęcia i wprowadzenie jej wymiaru do systemu do 1 kliknięcia pilotem, co w znaczący sposób wpływa na wydajność i rentowność produkcji.
Portal woodbuy.eu – projekt w fazie rozwoju, realizowany wraz z partnerami korzystającymi z systemu Woodbase. Będzie umożliwiać przeglądanie zdjęć desek będących w magazynie oferenta a dzięki autorskiej aplikacji możliwe będzie dopasowanie do danej pożądanych do uzyskania z niej elementów.

Zespół

Pytania i odpowiedzi Zadaj pytanie Anuluj

michał

7 lutego 2018 o 17:17

witam, szukam skanera do sanu kłody drewna a zeby mi wyliczył pozniej w komputerze ile wyjdzie desek z takiej kłody po wprowadzeniu danych z jak najmniejszym odpadem materiału, prosze o odpowiedz

Pytanie zostało wysłane. Czekamy na odpowiedź.

7 lutego 2018

Podpisz deklarację

Dokument to praca początkujacych, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży nowych technologii, inwestorów, przedstawicieli parków technologicznych oraz animatorów lokalnych społeczności. Zjednoczonych, by mówić wspólnym głosem o potrzebach startupów.


Dziękujemy, Deklaracja została podpisana!
  • Jan Nowakdołączył do nas
  • Aleksander Olenderdziękujemy za podpisanie
  • Patrycja Wójcikwłaśnie podpisał Manifest
  • Aniela Matusiakwłaśnie dołączył
  • Michał Lutostańskijest z nami
  • Juliana Panaszukwitamy na pokładzie
  • Maciej Dąbrowskidołączył do nas
  • Piotr Łączdziękujemy za podpisanie

4585 osób podpisało deklarację

Najnowszy wpis

0

Reforma podatkowa 2019 po pierwszym czytaniu w Sejmie

X

Możliwa jest późniejsza edycja

Tworząc konto w serwisie uzyskasz dostęp do panelu administracyjnego w którym możesz dodać swój profil do bazy Startup Poland!


Zgadzam się na wykorzystanie logotypu i podstawowych danych kontaktowych mojej firmy na stronie internetowej Startup Poland do celów statutowych fundacji.Masz już konto? Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się
Nie masz konta? Zarejestruj się