Powrót

Startupy po raz pierwszy na prezydenckiej misji gospodarczej!


14 listopada 2016

Brak komentarzy

Pięć startupów, które wzięły udział we współorganizowanym przez Startup Poland wydarzeniu Startupy w Pałacu, wyruszyło właśnie na pierwszą misję gospodarczą. W prezydenckim samolocie do Szwajcarii miejsca zajęli przedstawiciele Migam, Kontakt.io, VoicePin.com, Photon i FlyTech UAV. To pierwsza w historii oficjalna prezydencka wizyta zagraniczna, w której biorą udział startupowi przedsiębiorcy. 

W trakcie wizyty w Szwajcarii pięć polskich startupów zapitchuje w siedzibie Cisco oraz Swisscom, spotka się z innowatorami z Politechniki w Lozannie oraz polskimi naukowcami na co dzień pracującymi w Szwajcarii. Przedstawiciele Migam, Kontakt.io, VoicePin.com, Photon i FlyTech UAV wezmą udział w zorganizowanym dla nich seminarium dot. innowacyjności przygotowanym przez pracowników naukowych lozańskiej politechniki.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski, powiedział, że wizyta prezydenta w Szwajcarii to część działań w ramach dyplomacji gospodarczej. – Tym razem stawiamy na promocję Polski jako partnera innowacyjnej gospodarki – poinformował.

W programie dwudniowej wizyty jest również wyczekiwane przez wszystkich zwiedzanie Wielkiego Zderzacza Hadronów w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN.

Podczas gali startupów w Pałacu Prezydenckim „Startupy w Pałacu” siedem startupów otrzymało prezydencki paszport, który jest otwartym zaproszeniem do udziału w misjach gospodarczych organizowanych przez Kancelarię Prezydenta RP.

Trzymamy kciuki za efekty!

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Dodaj komentarz za pomocą formularza powyżej