Powrót

Startupy pokazały klasę na #StartupPolandGlobal. Znamy finalistów!


2 stycznia 2017

1 komentarz

Wysoki poziom projektów i niespotykana motywacja uczestników do podnoszenia swoich kwalifikacji  – to dwie najbardziej inspirujące obserwacje z finału programu szkoleniowego Startup Poland Global, który odbył się w Warszawie w dniach 5-7 grudnia. Ostatniego dnia, po intensywnym warsztacie z prezentacji projektów, uczestnicy pitchowali przed trzema komisjami jurorskimi złożonymi z inwestorów i doświadczonych przedsiębiorców. W efekcie wyłoniliśmy finałową dziesiątkę, z którą spotkamy się ponownie na warsztatach w styczniu. Najlepsze projekty to: SmartBox, DeepDoc, Piece of Cake, Socialgamer, PelviFly, RONZO, RoboCAMP.eu, Jumbster, Sense i Jadezabiore.pl.

Trzydniowy finał Startup Poland Global odbywał się w formule warsztatowej. Uczestnicy mieli okazję spotkać się z mentorami, m.in. z Piotrem Wilamem z Innovation Nest, który opowiadał o swojej biznesowej drodze od wydawnictwa Pascal, przez romans z Optimusem i założenie Onetu, aż po przejście na stronę inwestora. Po tej motywującej rozgrzewce przeszliśmy do zajęć w grupach tematycznych. Uczestnicy mieli do wyboru następujące bloki tematyczne:

  • “Startup za granicą”; prowadził: Artur Racicki, Social WiFi, SEEDiA;
  • “Prawnie za granicą”, prowadził: Michał Sas, SGPLEGAL Snażyk Granicki
  • “Branding dla startupu”, prowadził: Łukasz Kępiński z YOSO lifestyle OÜ
  • “O tym, dlaczego ci, którzy nie wyjdą ze swoich butów, zostaną w nich na zawsze”, prowadził:  Bartosz Narzelski z Kalicinscy.com
  • “Czego inwestor szuka w startupach”, prowadził: Piotr Wilam, Innovation Nest
  • “Buduj wzrost: iteracyjne podejście do marketingu i sprzedaży”, prowadził: Growth Team Flame

Startup Poland Global

Wieczorem pierwszego dnia ruszyliśmy w miasto szlakiem “Złego” z osławionej stołecznej powieści kryminalnej Leopolda Tyrmanda. Kto wybrał dobre rewiry, ten poznał kilka sekretów stolicy. Na szczęście również na tych, którzy mieli mniej szczęścia pod Pałacem Kultury i Nauki kultowe czekały pyzy w słoikach i Volkswageny ogórki, którymi ruszyliśmy na objazd oświetlonej świątecznie Warszawy. Cieszymy się, że mogliśmy pokazać gościom z całej Polski stolicę od trochę innej strony. Niemal wszyscy nucili “Warszawa da się lubić”, więc mamy nadzieję, że będą wracać częściej.

Drugi i trzeci dzień poświęciliśmy na pracę nad prezentacją projektów pod okiem jednego z najlepszych ekspertów od projektowania i szlifowania komunikacji – Piotra Buckiego. Zajęcia z nim zawsze wymagają, chęci nauki i szybkiego reagowania na informacje zwrotne. Były więc dramatyczne zwroty akcji, gdy okazywało się, że prezentacje trzeba przewrócić do góry nogami i ułożyć na nowo. Był pot i były łzy, za to prezentacje wypadły zawodowo. Jury potwierdziło, to co słyszeliśmy od wszystkich mentorów i prowadzących, którzy do tej pory zetknęli się z projektami w Startup Poland Global: niesamowicie wyrównany, wysoki poziom projektów i dużo nowych startupowych twarzy. Dla całej ekipy Startup Poland to niesamowicie budujące, że wciąż udaje nam się docierać do nowych projektów i spotykać kolejnych niezwykłych przedsiębiorców.

Startup Poland Global

Z zespołami z finałowej dziesiątki: SmartBox, DeepDoc, Piece of Cake, Socialgamer, PelviFly, RONZO, RoboCAMP.eu, Jumbster, Sense i Jadezabiore.pl spotkamy się już w pod koniec stycznia na intensywnych warsztatch z Lean Canvas. Wybrane projekty pojadą z nami do Brukseli, gdzie wezmą udział w Startup Europe Awards.

Poniżej finałowe projekty w telegraficznym skrócie:

SmartBox, DeepDoc, Piece of Cake, Socialgamer, PelviFly, RONZO, RoboCAMP.eu, Jumbster, Sense i Jadezabiore.pl decyzją jury złożonego z doświadczonych przedsiębiorców i inwestorów przechodzą do Wilekiego Finału Startup Poland Global. Sprawdźcie, jakie problemy rozwiązują produkty wyróżnionych zespołów.

Jumbster

Jumbster pozwala kierowcom i prowadzącym biznes zmniejszyć koszty przejazdów i zakup paliwa po niższych cenach. To aplikacja, która na bieżąco monitoruje ceny paliw i promocje dostępne na konkretnych stacjach paliw. Dzięki Jumbsterowi kierowca może znaleźć najbliższą stację, która oferuje najbardziej korzystną cenę paliwa.

Piece of Cake

Aplikacja Piece of Cake służy do wygodnego, szybkiego i prostego podziału rachunków pomiędzy znajomymi. Produkt ten ma posiadać i rozwijać funkcjonalności występujące obecnie na rynku oraz wykorzystywać innowacyjny i unikalny na skalę światową polski standard płatności – BLIK oraz inne formy szybkiego transferu pieniędzy.

SmartBox

Kompleksowy system smarthouse zapewnia bezpieczeństwo obiektów mieszkalnych. Jest oparty o chmurę obliczeniową. Firma tworzy miniaturowe urządzenia, system sterowania oraz architekturę serwerową. Projekt skupia się głównie na trzech filarach: bezpieczeństwo, oszczędność energii oraz wygoda. Na filary składa się szereg funkcjonalności np. funkcja antykradzieżowa (wykrywa wypięcie urządzenia z gniazdka), symulacji naszej obecności, uczenie systemu, kiedy ma wyłączać określone urządzenia, automatyczne wyłączanie określonych urządzeń, kiedy użytkownik wychodzi z domu, czy zdalne zarządzanie urządzeniami przy pomocy smartphona z dowolnego miejsca na  Ziemi.

Socialgamer

Socialgamer działa w branży gier komputerowych. Jest jedną z pierwszych wyszukiwarek dla graczy oraz pierwszą wyszukiwarką dla graczy konsolowych. Usługa skupia się na szybkim i przede wszystkim precyzyjnym wyszukaniu partnerów do gry.. Gracze traktują rozgrywki growe coraz poważniej i chcą osiągać sukcesy na scenie sportów elektronicznych. Socialgamer daje im możliwość skompletowania perfekcyjnego zespołu, pomijając kwestie formalne i pozwalając zaoszczędzić czas związany z szukaniem partnerów growych na forach internetowych. Grupą docelową są gracze, którzy szukają partnerów do wspólnej gry.

JadeZabiore.pl

JadeZabiore.pl to działająca w modelu sharing economy platforma społecznościowa łącząca kierowców z osobami wysyłającymi paczki. Za jej pośrednictwem osoby nadające przesyłki mogą znaleźć kierowców, którzy planują podróż do miejsca, do którego ma zostać dostarczona paczka, dzięki czemu jej doręczenie możliwe jest tego samego dnia. Dla kierowców zabranie paczki do miejsca, do którego i tak jadą, to szansa na obniżenie kosztów przejazdu w domowym budżecie. JadeZabiore.pl z powodzeniem rozwiązuje także problem z przesyłkami niestandardowymi, wymagającymi szczególnej uwagi, czy ponadnormatywnymi, których wysłanie za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub firm kurierskich jest niemożliwe bądź nieopłacalne.

PelviFly

Rehabilitacja mięśni dna miednicy z wykorzystaniem elektronicznego tamponu łączącego się z telefonem komórkowym. Trening odbywa się pod zdalnym nadzorem fizjoterapeuty. Co trzecia kobieta ma problemy z dysfunkcjami dna miednicy. Ćwiczenia są skuteczną formą terapii i w wielu przypadkach mogą pozwolić uniknąć operacji. Niestety, samodzielne ćwiczenia są trudne i nudne, a do tego towarzyszy im bariera wstydu, gdy mają być wykonywane w gabinetach specjalistów. PelviFly pozwala ćwiczyć w domu pod okiem specjalisty.

Sense

Monitoring konstrukcji dachu. Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez Sense właściciele obiektów wielkopowierzchniowych mogą na bieżąco monitorować stopień zaśnieżenia dachów. Dalmierz laserowy dokonuje pomiarów bezpośrednio pod dachem i dostarcza danych dotyczących stopnia obciążenia dachu z dokładnością pomiaru do  0,50 mm. Pozwala planować termin odśnieżania i unikać sytuacji zagrażających konstrukcji dzięki czytelnym wykresom dostępnym z poziomu każdego urządzenia.

RoboCAMP.eu

RoboCAMP oferuje kursy kodowania i robotyki przygotowane dla nauczycieli prowadzących zajęcia z dziećmi w grupie wiekowej 6-14 lat. Kursy udostępniane są za pomocą platformy e-learningowej, do której nauczyciel otrzymuje dostęp po opłaceniu abonamentu.

DeepDoc

Algorytm oparty o deep learning, który ma na celu wczesne diagnozowanie depresji na podstawie analizy aktywności w social media. Algorytm będzie bazą do zbudowania usługi „ubezpieczenia przed depresją”. Użytkownik, wykupując ubezpieczenie, jest monitorowany przez algorytm, dostaje również wskazówki dotyczące tego, jak zachować zdrowie psychiczne, a w razie konieczności zostaje skontaktowany ze specjalistą. Cała komunikacja odbywa się via messenger. Usługa jest rozliczana subskrypcyjnie. DeepDoc problem zapobiegania depresji. Wcześnie wykryta depresja jest stosunkowo prosta do wyleczenia dlatego tak ważna jest profilaktyka.

RONZO

Firma RONZO znalazła sposób, aby stworzyć produkty naturalne, zdrowe oraz dostarczające najwyższej jakości białko o wysokiej przyswajalności – niezbędne dla osób aktywnych. Produkty RONZO składają się między innymi z naturalnego białka z owadów stanowiącego jedną z najlepszych alternatyw dla naszej cywilizacji i uznawanego przez liczne uczelnie i naukowców jako jedzenie przyszłości. Batony, kapsułki oraz szejki wytwarzane są w oparciu o badania, wiedzę i preferencje „zdrowo-żywieniowe”, a dzięki wysokim wartościom odżywczym świerszczy firma tworzy produkt kompletny, posiadający wszystkie niezbędne aminokwasy, perfekcyjny współczynnik kwasów Omega 3 do Omega 6 oraz mnóstwo witamin i minerałów w ilościach przewyższających najpopularniejsze produkty znane z ich obfitości.

Grant przyznany przez United Way Worldwide dzięki funduszom przekazanym przez Citi Foundation

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Mariusz Jeznach

15 stycznia 2017 o 10:03

Czy uczestnicy mogą liczyć na Waszą pomoc w poszukiwaniu pierwszych pieniędzy na MVP, lub na kontakty z inwestorami lub z partnerami, takimi jak np. w przypadku projektu Townbook z BGK Funduszem Nieruchomości ? Mamy nową prezentację i makietę klikalna.