Powrót

Startupy w Pałacu B2B: Wybraliśmy 10 startupów, które wystąpią 14 marca w Pałacu Prezydenckim!


28 lutego 2017

1 komentarz

Z 241 zgłoszonych firm wybraliśmy 10, które 14 marca zaprezentują swoje biznesy w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w ramach drugiej odsłony wydarzenia „Startupy w Pałacu”. Każdy ze startupów zaprezentuje się przed Głową Państwa oraz zaproszonymi gośćmi: inwestorami, aniołami biznesu oraz reprezentantami dużych biznesów, w tym spółek z WIG20.  

14 marca w Pałacu Prezydenckim zaprezentują się :

Blebox Sp. z o.o.

Spółka technologiczna z obszaru IoT. Zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych, bezprzewodowych urządzeń umożliwiających podłączenie do internetu i sterowanie przy pomocy smartfona lub tabletu oświetleniem, drzwiami, bramami, roletami, ogrzewaniem czy nawadnianiem. Urządzenia korzystają z autorskiej technologii komunikowania się modułów i są już dostępne 20 krajach.

2040.io

Firma stworzyła inteligentnego asystenta Edwarda, który ma za zadanie wspierać sprzedaż. Edward w sposób automatyczny uczy się zachowań użytkowników i na tej podstawie jest w stanie umiejętnie komunikować się z wykorzystaniem chatu oraz przekazywać informację zwrotną o klientach. 2040.io wierzy, że do roku 2040 sztuczna inteligencja dorówna ludziom.

Abyss Glass

Lustra produkowane przez Abyss Glass stanowią alternatywę dla klasycznych nośników reklamowych. Wykorzystując naturalny sposób, w jaki lustra przyciągają uwagę ludzi, Abyss Glass dociera do większej liczby odbiorców. Interaktywne lustra to przestrzeń do przekazywania informacji. Stanowią alternatywę banerów, na które ludzie stają się coraz bardziej obojętni.

Autenti

Platforma umożliwiająca autoryzację dokumentów I zawieranie umów przez internet. Zapewnia szybki i wygodny dostęp do umów i dokumentów, a co więcej, pozwala na ich podpisanie w dowolnym miejscu i czasie. Powierzone dane są szyfrowane i poufne, a usługa jest zgodna z prawem europejskim. Autenti skraca proces podpisywania dokumentów oraz obniża koszty związane z przygotowywaniem i przesyłaniem dokumentów.

Billon Sp. z o.o.

Standard obrotu cyfrową gotówką. Jest to rozwiązanie, które umożliwia obieg legalnego pieniądza narodowego w internecie bez pośrednictwa banku, tzw. peer to peer. Bank jest jedynie emitentem pieniądza elektronicznego i jego gwarantem. Billon to technologia, która sprawia, że cyfrowa gotówka może być używana jak zwykła gotówka, w dowolnym miejscu, od ręki i bez żadnych opłat, przez każdego kto zainstaluje aplikację.

HussarTech

Startup zajmujący się komercyjnym zastosowaniem wynalazku jakim jest hybrydowy materiał o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych i antywirusowych. Materiał zabezpiecza przed szkodliwym działaniem mikroorganizmów pozwalając na dłuższe zachowanie higieny i estetyki produktów i materiałów. Może być on wykorzystywany do szerokiej gamy produktów, cechuje się wyższą wydajnością i ekonomią w porównaniu do dostępnych na rynku materiałów bakteriobójczych.

XTPL

Spółka technologiczna, która rozwija chronioną patentem technologię druku ultracienkich linii przewodzących. Ultracienkie przewody znajdują zastosowanie przede wszystkim w wyświetlaczach, ekranach dotykowych i ogniwach słonecznych. Technologia XTPL jest w stanie efektywniej wykorzystać energię słoneczną, dzięki czemu urządzenia, które z niej korzystają, zużywają mniej energii. Dzisiejsza technologia wytwarzania przewodów opiera się na rzadkich zasobach, kontrolowanych głównie przez Chiny. Technologia XTPL oparta jest na ogólnodostępnym nanosrebrze, a co więcej posiadają więcej zastosowań.

VersaBox

Startup, który produkuje autonomiczne roboty mobilne typu SVG (Self Guided Vehicles). Mają one na celu automatyzację procesów intra-logistycznych w zakładach produkcyjnych i magazynach. Transportowe roboty VersaBox bezkolizyjnie i bezpiecznie poruszają się pomiędzy ludźmi i innymi urządzeniami oraz mogą być zintegrowane z systemem zarządzania produkcją bądź magazynem. Przyczyniają się do redukcji kosztów, ponieważ są wstanie uczestniczyć w zintegrowanym łańcuchu procesów i informacji.

Sense

Firma Sense stworzyła system, dzięki któremu utrzymanie budynków wielkopowierzchniowych staje się łatwiejsze, tańsze i bezpieczniejsze. System jest stworzony tak, aby informować o niebezpieczeństwie zanim zdąży się ono pojawić. Alarmuje użytkownika o aktualnym stanie konstrukcji i pomaga planować odśnieżanie lub zarządzić ewakuację budynku. System S-One pozwala na kontrolę konstrukcji na podstawie danych zbieranych przez całe życie budynku.

Quotiss

Quotiss to narzędzie do zarządzania cenami frachtu morskiego. Klientami są firmy logistyczne, których łączny obrót wynosi 1 bilion dolarów. Fracht morski jest to ogromna, choć mało widoczna branża – 90% towarów albo przypłynęło albo zawiera komponent, który przypłynął statkiem. Obecnie proces wyceny frachtu morskiego zajmuje od 2 godzin do 2 dni, a 10% kwotacji zawiera błędy. Dzięki aplikacji Quotiss proces wyceny frachtu trwa kilka sekund, a wszystkie stawki są w 100% poprawne.

Zwycięzcom gratulujemy  i jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili swoje firmy do “Startupów w Pałacu B2B”. Dzięki Wam już proces wyboru startupów był dla nas inspirującym doświadczeniem.

Więcej informacji o „Startupach w Pałacu B2B

logotyp_edycja b2b

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Mariusz

1 marca 2017 o 09:16

Gratuluje wszystkim Star-upom, które otrzymały szanse zaprezentowania swoich innowacyjnych i odkrywczym ideom. Cieszy liczba 241, to już jest z czego wybierać. Pozdrowienia od zespołu Townbook & Townbooking.