Powrót

Startupy w Pałacu GLOBALNIE! Tym razem startupy spotkają się z polskimi i zagranicznymi inwestorami


22 czerwca 2017

Brak komentarzy

Startupy w Pałacu GLOBALNIE to trzecie już wydarzenie z cyklu #StartupyWPałacu organizowane przez Kancelarię Prezydenta RP i Fundację Startup Poland. 4 października br. 10 polskich startupów zaprezentuje się przed Prezydentem RP i przedstawicielami polskich i zagranicznych funduszy VC.  Oby Sala Kolumnowa Pałacu Prezydenckiego i tym razem okazała się biznesową trampoliną dla innowacyjnych polskich przedsiębiorców. Chcesz, żeby to Twoja firma znalazła się w złotej dziesiątce?  Zgłoś swój startup!

“Startupy w Pałacu” ruszają w globalnej odsłonie, by pomóc startupom pokazać swoje produkty międzynarodowej publiczności i stworzyć okazję do nawiązania relacji biznesowych, które pomogą młodym przedsiębiorcom odważniej i szybciej rozwijać swoje firmy. 4 października w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego zasiądą liczący się inwestorzy, którzy mogą realnie pomóc startupom spełnić marzenia o podbiciu zagranicznych rynków.

Dlaczego “Startupy w Pałacu GLOBALNIE”? Ponieważ razem z zespołem Kancelarii Prezydenta RP wierzymy, że polskie innowacje zasługują na to, by zaistnieć na globalnym rynku. Marzą nam się silne, globalne startupy z dumą reprezentujące Polskę jako solidną markę biznesową i technologiczną. To wspólne marzenie staramy się spełnić, kontaktując naszych startupowców z inwestorami, którzy nie tylko mogą wesprzeć startupy kapitałem, ale także otworzyć im drzwi do klientów na całym świecie –  mówi Julia Krysztofiak-Szopa, Prezes Fundacji Startup Poland.

Pierwsze “Startupy w Pałacu” odbyły się 13 września ub. roku. Podczas drugiej edycji, poświęconej wyłącznie rozwiązaniom dla biznesu, Pałac Prezydencki zapełnił się startupowcami i przedstawicielami dużych firm. Oba wydarzenia odbyły się w formule Demo Day, w której startupy prezentowały się przed szeroką publicznością.

W tej edycji zmieniamy nieco zasady 10 startupów wystąpi przed Prezydentem RP Panem Andrzejem Dudą oraz gronem wyselekcjonowanych zagranicznych i krajowych inwestorów. Oprócz czterominutowej prezentacji w języku angielskim, każdy przedstawiciel startupu trafi jeszcze w krzyżowy ogień pytań jury.

Jak zaprezentować startup w Pałacu Prezydenckim?

Ze względu na inwestorski i globalny profil tej odsłony wydarzenia, szczególne zaproszenie kierujemy do tych startupów, które mają działające już na rynku produkty, gotowe do skalowania i poszukujące finansowania w ramach rundy A lub B.

Każdy startup może zgłosić chęć udziału w wydarzeniu przez formularz zgłoszeniowy lub zostać nominowany z inicjatywy jednej z wymienionych osób lub instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości startupowej:

  • Aula Polska,
  • Campus Warsaw,
  • Wolves Summit,
  • InfoShare,
  • Startup Hub Poland,
  • Business Link Poland,
  • Impact CEE,
  • MIT Enterprise Forum,
  • Regionalni Ambasadorzy Startup Poland.

Tym razem, dodatkowym wymogiem zgłoszenia startupu do “Startupów w Pałacu GLOBALNIE” jest załączenie w formularzu linku do krótkiego wideo (maks. 1 minuta) ze słowną prezentacją rozwiązania w języku angielskim. Spośród startupów, które prześlą zgłoszenie do 31 lipca br. jury w składzie Rady Programowej Fundacji Startup Poland dokona preselekcji projektów. Ostatecznego wyboru startupów, które zaprezentują się 4 października w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego dokona Kancelaria Prezydenta RP z zespołem Fundacji Startup Poland. Ogłoszenie finałowej 10 nastąpi  31 sierpnia na stronach Kancelarii Prezydenta RP oraz Fundacji Startup Poland.

Globalnie na białym

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Dodaj komentarz za pomocą formularza powyżej