Powrót

Startupy w Pałacu: znamy 10 startupów, które wystąpią 13 września w Sali Kolumnowej


23 sierpnia 2016

Brak komentarzy

Logo_Startupy_w_Palacu_v2Znamy już grono 10 startupów, które 13 września na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP  zaprezentują się w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w ramach pierwszego wydarzenia „Startupy w Pałacu”.  Spotkanie będzie miało charakter pitchu, czyli każdy startup będzie miał 4 minuty, żeby jak najlepiej zaprezentować swój projekt.  Startupy spotkają się również z inwestorami, aniołami biznesu i zaproszonymi gośćmi związanymi z rozwojem przedsiębiorczości w Polsce. 

W Pałacu Prezydenckim 13 września zaprezentują się następujące startupy:

FlyTech UAV
FlyTech UAV sp. z o.o., to nowoczesna firma odpowiadająca na potrzeby rynku w zakresie produkcji oraz implementacji innowacyjnych latających systemów bezzałogowych – dronów. Obecnie rozwiązaniami FlyTech UAV zainteresowani są klienci z obszaru geodezyjnego, energetycznego, ratowniczego czy rolniczego.

Kontakt.io
Kontakt.io łączy świat rzeczywisty z Internetem Rzeczy, dostarczając rozwiązania oparte o czujniki iBeacon. Technologia możliwia aplikacjom w telefonie wykryć, kiedy użytkownik przebywa w danym pomieszczeniu, np. w sklepie, i wysłać odpowiedni komunikat lub ofertę. Kontakt.io wspiera już ponad 14tys. klientów w ponad 100 krajach świata. Jako jedyny gracz na rynku oferuje rozwiązanie oparte o chmurę, otwierając tym samym możliwość zarządzania flotą beaconów z dowolnego miejsca na Ziemi.

Migam
Startup na początku rozwijał bezpłatny słownik do nauki języka migowego. W trakcie rozwoju firma otwierała się na kolejne obszary takie jak: szkolenia z języka migowego, wydawanie podręczników do nauki języka migowego, tłumaczenia na język migowy tekstów i filmów oraz tłumacz języka migowego on-line obecnie funkcjonujące pod nazwą Tłumacz Migam. Dzięki rozwiązaniom Migam strony internetowe i e-usługi stają się dostępne dla rzeszy osób niesłyszących.

Nano Sanguis
Nano Sanguis to firma stworzona w odpowiedzi na problem niedoborów krwi w szpitalach; rozwiązaniem może być technologia wytwarzania syntetycznego nośnika tlenu, tzw. sztucznej krwi. Produkt, w przeciwieństwie do pobranej od dawców krwi naturalnej, może być przechowywany w szpitalu co najmniej rok, stosowany niezależnie od grupy krwi pacjenta i nie wymaga drogich badań diagnostycznych. „Sztuczna krew” ma również potencjał do stosowania w transplantologii.

Nexbio
Spółka Nexbio jest firmą biotechnologiczną oferującą rozwiązania dla przemysłu spożywczego i przedsiębiorstw produkujących środki ochrony roślin. Dzięki wykorzystaniu badań molekularnych, rozwiązania Nexbio pozwalają na stuprocentową identyfikację organizmów występujących w produktach spożywczych, a także na ich ilościowe określenie. Rozwiązania te umożliwiają zidentyfikowanie organizmów zagrażających różnego rodzaju uprawom roślinnym (zboża, owoce twarde i miękkie, warzywa) wraz z ich ilościowym określeniem. Stosowane metody oparte o analizę DNA są dokładniejsze i szybsze w porównaniu do tradycyjnych metod identyfikacji mikrobiologicznej.

Photon Entertainment
Photon to mały interaktywny robot sterowany za pomocą aplikacji mobilnej, który pozwala dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie programowania, ucząc je kodowania i logicznego myślenia. Photon rozwija się razem z dzieckiem, potrafi tyle, ile jego użytkownik i dlatego nauka kodowania wiąże się z uczeniem robota kolejnych czynności. Kontakt z robotem w aplikacji nie ogranicza się jedynie do nauczania programowania, ale również do doskonalenia tzw. umiejętności miękkich. Twórcy robota współpracują z zespołem psychologów z Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie (SWPS), co zaowocowało dodaniem funkcji nauczanie właściwych postaw społecznych.

Reality Games
Studio produkujące gry i firma, która znalazła nowe możliwości komercjalizacji czegoś, co szeroko nazywane jest BIG DATA. Dla przykładu: gra Landlord, wykorzystując m.in. technologie lokalizacji, umożliwia wirtualny zakup nieruchomości, w których obecnie znajduje się gracz – gracz może kupić np. Pałac Kultury, a potem „zarabiać” na wynajmie za każdym razem, gdy użytkownik telefonu „zamelduje” się przy użyciu przenośnego urządzenia w danej nieruchomości. Gra włącza więc usługi lokalizacji i wirtualnej rzeczywistości w fabułę gry.

SatAgro
Serwis SatAgro codziennie analizuje pomiary satelitarne NASA oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), aby dostarczyć gospodarstwom rolnym informacji o rozwoju upraw. Rozwiązanie pozwala zaoszczędzać pieniądze rolników i zwiększać plony, jednocześnie poprawiając jakość środowiska. Ponieważ bieżące decyzje dotyczące gospodarowania ziemią (płodozmian, poprawa jakości gleby, strefy zarządzania), są uwarunkowane przeszłymi działaniami na danym obszarze, SatAgro zapewnia dostęp do historii przebiegu rozwoju roślinności na każdej monitorowanej powierzchni. Można skorzystać także z sięgającego 2003 roku ciągłego zapisu fenologii roślinności, który dostarczany jest automatycznie dla każdej zdefiniowanej przez rolnika powierzchni.

Silvair
Silvair to kompleksowe rozwiązanie umożliwiające prostą konfigurację, sterowanie, zarządzanie infrastrukturą oświetleniową oraz przesyłanie danych zbieranych w tej infrastrukturze. Zastosowanie znajdzie zarówno w muzeum, sklepie, jak i biurowcu. Najprościej mówiąc, Silvair to platforma działająca w oparciu o technologię Bluetooth Mesh, dzięki której infrastruktury oświetleniowe staną się inteligentne – lampy będą na przykład „wiedziały”, że rano natężenie emitowanego światła powinno być mniejsze niż w nocy. Będą również w stanie dostosować jego temperaturę bieli, tak aby zwiększyć naszą produktywność i polepszyć samopoczucie.

VoicePin.com
System, który może być wykorzystywany dla potwierdzenia tożsamości klienta i autoryzacji transakcji. Stosować go mogą banki, firmy ubezpieczeniowe, instytucje publiczne i biura obsługi klienta działające w różnych branżach. VoicePIN jest rozwiązaniem tańszym niż inne biometryczne sposoby identyfikacji – skanowanie odcisku palca czy siatkówki oka. Nie wymaga inwestycji w sprzęt, a jego instalacja i integracja z wieloma kanałami interakcji z użytkownikiem jest prosta i szybka.

Dziękujemy wszystkim, którzy przesłali zgłoszenia do „Startupów w Pałacu”. Chcielibyśmy, aby wrześniowe spotkanie było wstępem do cyklu wydarzeń promujących polską przedsiębiorczość statrtupową.

Więcej informacji o wydarzeniu.

Do zobaczenia!

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Dodaj komentarz za pomocą formularza powyżej