Powrót

Wielka Premiera Raportu Polskie Startupy 2017 już 5 września na Forum Ekonomicznym w Krynicy!


31 sierpnia 2017

1 komentarz

Najważniejsze informacje o polskiej przedsiębiorczości startupowej zaprezentujemy w tym roku w ramach głównej agendy Forum Ekonomicznego w Krynicy, najważniejszego wydarzenia gospodarczego w Europie Środkowo-Wschodniej. Już 5 września na scenie Domu Forum zaprezentujemy wyniki badania Polskie Startupy 2017 . To ważne, że dane o polskich startupach pokażemy w Krynicy, bo to właśnie tu omawiane są strategiczne kierunki polskiej gospodarki.

Raport Polskie Startupy 2017 jest trzecią edycją badania przeprowadzanego przez Fundację  Startup Poland we współpracy z dr Agnieszką Skalą z Politechniki Warszawskiej. Raport kompleksowo opisuje specyfikę, dynamikę rozwoju, strukturę finansowania i ambicje eksportowe firm startupowych, czyli wszystko to, co pozwala na poważną, rzeczową dyskusję o znaczeniu i kierunkach rozwoju tej branży. W tym roku, dzięki nieocenionemu zaangażowaniu Ambasadorów Startup Poland, udało nam się również opisać ekosystemy startupowe poszczególnych regionów Polski.

Premiera raportu Polskie Startupy 2017 odbędzie się na Forum Ekonomicznym w Krynicy 5 września o godz. 15.30  w Domu Forum, w strefie Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rozwoju i Polskiego Funduszu Rozwoju. Wyniki zaprezentuje Prezes Fundacji Startup Poland Julia Krysztofiak-Szopa. Premierze będzie towarzyszył panel dyskusyjny, w którym wezmą udział:

Maciej Ćwikiewicz, Wiceprezes PFR Ventures

Eliza Kruczkowska, Dyrektor ds. Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju

Grzegorz Dąbrowski, Szef Pionu Bankowości Przedsiębiorstw, Citi Handlowy

Rafał Plutecki, Dyrektor Zarządzający Campus Warsaw

Piotr Czak, Prezes Zarządu PGE Ventures

Julia Krysztofiak-Szopa, Prezes Startup Poland

Dyskusję poprowadzi Magdalena Beauchamp, Dyrektor ds. Polityk Publicznych w Startup Poland.

Kto wspiera Raport Polskie Startupy 2017?

Dziękujemy przede wszystkim startupom, które wzięły udział w tegorocznym badaniu. To dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy dane, które są reprezentatywne i rzetelnie opisują specyfikę przedsiębiorstw startupowych w Polsce.

W promocję tegorocznego badania aktywnie włączyli się liderzy środowiska startupowego. To również Wy jesteście autorami sukcesu tegorocznego badania! Jan Zając (Sotrender), Artur Kurasiński (Muse), Eliza Kruczkowska (PFR), Konrad Latkowski (Ksy.corp), Borys Musielak (Samba TV), Michał Sadowski (Brand24), Artur Regiec (Beesfund), Michał Sadowski (Brand24), Greg Pietruszyński (Growbots), Rafał Plutecki (Campus Warsaw) oraz przedstawiciele międzynarodowych organizacji, w których aktywnie działa Startup Poland: Lenard Koschwitz (Allied for Startups) i Karen Boers (European Startup Network) – dziękujemy!

Podziękowania należą się również partnerom, bez których tegoroczny raport nie ujrzałby światła dziennego. To dzięki Wam mamy atrakcyjną publikację w dwóch wersjach językowych. Dzięki Wam możemy nadać jej numer ISBN i sprawić, by znalazła się w największych bibliotekach publicznych w Polsce. Dziękujemy: Fundacji Kroenenberga Citi Handlowy, Google, PFR Ventures i PGE Nowa Energia.

Kontakt dla mediów i startupowe biuro prasowe
podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy:

Agata Kowalczyk
agata{a}startuppoland.org
Tel. 530 758 085

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Mariusz Jeznach

31 sierpnia 2017 o 15:01

Gratulacje i podpowiedź by dyskusje poprowadzić od zdefiniowania pojęcia Globalnej Wioski jako sieci Smart City z granicami I państwowościa w tle, które od 2014 roku WCCD klasyfikuje badając rozwój 17 rynków przyznając certyfikaty. Do dzisiaj sklasyfikowane 54 miasta, w tym pierwsze miasto z naszego kraju Gdynia. Smart City to proces w którym wiele do zdzialania mają Start-upy.