Powrót

Za nami pierwsze #STARTUPY W PAŁACU


13 września 2016

Brak komentarzy

To było pierwsze takie wydarzenie w historii. Na zaproszenie Startup Poland i Kancelarii Prezydenta, w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego, przed Prezydentem RP Andrzejem Dudą, ambasadorami, przedstawicielami Spółek Skarbu Państwa, venture capital i aniołami biznesu zaprezentowało się dziesięć polskich startupów. Spotkanie miało charakter pitchu – każdy startup miał zaledwie 4 minuty na zaprezentowanie swojego biznesu.

– Szukaliśmy firm, które istnieją na rynku nie dłużej niż 5 lat i mają na koncie innowacyjny produkt, technologię, model biznesowy lub pomysł jak zoptymalizować istniejący proces w obszarach takich jak biotechnologia i technologie medyczne, technologie konsumenckie i IoT, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie danymi i analityka, technologie edukacyjne, energetyka i technologie dla środowiska, fintech, technologie dla przemysłu, technologie dla mediów, komunikacji i rozrywki, robotyka, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość – wyjaśniła Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Startup Poland.

Eliza Kruczkowska i Julia Krysztofiak-Szopa
Eliza Kruczkowska i Julia Krysztofiak-Szopa

Wśród wyłonionych do zaprezentowania się przed Głową Państwa firm znalazły się kolejno:
Kontakt.io, NanoSanguis, Nexbio, Elmodis, SatAgro, Reality Games, Migam, FlyTech UAV, VoicePin.com oraz Photon Entertainment, a także na specjalne zaproszenie Prezydenta RP: polsko-ukraiński Technovator i polsko-brytyjski Loot.

Przygotowane prezentacje zrobiły ogromne wrażenie. – To co zobaczyliśmy pokazało nam, że nowoczesne technologie mogą nie tylko ułatwiać, ale wręcz ratować życie – zauważył prezydent Andrzej Duda, deklarując jednocześnie, że polski rząd jest mocno zainteresowany wspieraniem polskich startupów. Przy okazji spotkania z młodymi przedsiębiorcami, wręczył im zaproszenia i paszporty będące przepustkami na pokład prezydenckiego samolotu. Dzięki nim polskie startupy będą mogły w ciągu kolejnego roku wziąć udział w międzynarodowych spotkaniach i konferencjach poświęconych innowacjom.

Marcin Joka z Photon Entertainment nie krył zadowolenia z udziału w spotkaniu z Głową Państwa:
– Cieszę się, że nasze władze zauważają, że polskie startupy rosną w siłę – powiedział.

palac4
Przedstawiciele startupów przed pitchem

– Wierzymy, że ranga urzędu i miejsca pomoże wspaniale nagłośnić, zarówno biorące udział w akcji startupy, jak i samą ideę przedsiębiorczości technologicznej – powiedziała Eliza Kruczkowska, była prezes Fundacji Startup Poland, obecnie reprezentująca Polski Fundusz Rozwoju. – Mamy również nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie, i regularnie będziemy mogli w taki sposób przeprowadzać przegląd innowatorów w Polsce – dodała.

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Dodaj komentarz za pomocą formularza powyżej