Powrót

Znamy 10 akceleratorów, które powstaną w ramach Start in Poland


21 listopada 2016

1 komentarz

Spośród 61 akceleratorów aplikujących o wsparcie finansowe w ramach programu SCALE UP PARP wybrał 10. Wszystkie podmioty musiały zgłosić  partnerów z sektora prywatnego – duże firmy, w tym spółki skarbu państwa, potencjalnie zainteresowane wdrożeniem powstałych w ramach projektu innowacji. To pierwszy projekt uruchomiony w ramach rządowego programu Start in Poland.

Celem działania jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji, w tym spółek skarbu państwa – tłumaczy założenia programu PARP.  Firmy, które wezmą udział w programie dostaną wsparcie finansowe do kwoty 250 000 zł, możliwość zbudowania i przetestowania prototypu produktu oraz modelu biznesowego pod okiem mentorów, dostęp do inwestorów i firm zainteresowanych wdrożeniem nowych rozwiązań. Każdy z dziesięciu programów akceleracyjnych ma ukończyć co najmniej 20 projektów.

Lista projektów wraz z liczbą punktów uzyskaną w procesie kwalifikacji:

1. HardGamma Ventures Sp. z o.o. 30 pkt
2. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. 30 pkt
3. FundingBox Accelerator Sp. z o.o. 30 pkt
4. Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej 29 pkt
5. Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o. 28 pkt
6. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. 28 pkt
7. Huge Thing Sp. z o.o. 28 pkt
8. DGA S.A. 27 pkt
9. IDEO Sp. z o.o. 27 pkt
10. techBrainers Sp. z o.o. 27 pkt

Podmioty zgłaszające chęć stworzenia akceleratora w ramach SCALE UP musiały zgłosić partnerów komercyjnych, którzy zaangażują się w projekt. Listę wybranych projektów wraz z dużymi firmami, z którymi zamierzają współpracować w ramach akceleracji znajdziecie w prezentacji, którą PARP ogłaszał dziś listę zwycięzców: prezentacja-21-11-scaleup

karpik1

Komentarze Dodaj komentarz Anuluj

Mariusz Jeznach

21 stycznia 2017 o 15:16

Super, Townbook jest zainteresowany współpracą. To Globalna Giełda Nieruchomości zarządzana lokalnie w miastach na wyłączność.