Duże koło

To dla nas naprawdę ważny rok!

Pod koniec 2024 ukaże się jubileuszowy, 10. raport „Polskie startupy”.  Z tej okazji podjęliśmy nowe wyzwania i zaplanowaliśmy nowe aktywności, o których na bieżąco możecie dowiedzieć się z naszych kanałów w mediach społecznościowych.

W ramach projektu „10 miast – 10 spotkań” wyruszyliśmy w startupowe Tour de Pologne, aby w wybranych miastach porozmawiać o warunkach, możliwościach, szansach i ograniczeniach, które charakteryzują różne regiony naszego kraju.

Spotykamy się z przedstawicielami lokalnego systemu startupowego, inwestorami, startupami i organizacjami animującymi ekosystem w danym regionie, ale także z przedstawicielami władz samorządowych oraz ośrodków akademickich. Dyskutujemy o lokalnych sukcesach i zastanawiamy się wspólnie nad kierunkami dalszego rozwoju.

 

Przygotowujemy także specjalne wydawnictwo, w którym podsumujemy nasze spostrzeżenia i pokażemy wnioski z ostatnich 10. lat.

Od dekady badamy ekosystem startupowy w naszym kraju i cieszy nas ogromne zainteresowanie przygotowanymi przez nas opracowaniami. Zeszłoroczny raport „Polskie startupy 2023” pobrano prawie 5 tysięcy razy!

Dlatego w tym roku oprócz tradycyjnego, corocznego badania – chcemy oddać w Wasze ręce dodatkowe wydawnictwo. Raport zawierający skondensowaną wiedzę o rynku polskich startupów z ostatnich 10. lat, pogłębioną o spostrzeżenia i wnioski – nasze i zaproszonych przez nas komentatorów – ludzi, którzy przez ostatnich 10. lat tworzyli polską scenę startupową.

 

Liczymy, że pozycja ta stanie się lekturą obowiązkową wszystkich zainteresowanych tym, jak rozwijał się polski ekosystem startupowy przez ostatnich 10 lat i że kolejna dekada przyniesie mnóstwo nowych, ekscytujących projektów i jednorożców znad Wisły – które będziemy mogli zbadać i o których będziemy mogli napisać w naszych kolejnych raportach.