
W ramach prowadzonego przez nas programu International Startup Desk, przedstawiamy Wam również informacje o ważnych wydarzeniach, które są dedykowane firmom zamierzającym wejść na zagraniczne rynki. Jako pierwszy prezentujemy Szczyt Inwestycyjny SelectUSA i program SelectUSA
CZYTAJ WIĘCEJ
Jako Startup Poland zdecydowanie popieramy potrzebę zbudowania ram prawnych oddających transgraniczność internetu. Ujednolicenie tych regulacji zapewni większą stabilność prowadzenia biznesu w sieci bez potrzeby dostosowywania się do przepisów obowiązujących w krajach kontrahentów biznesowych, co jest istotne dla startupów, dla których internet jest podstawowym narzędziem działalności.
CZYTAJ WIĘCEJ
Uważamy, że wybory są fundamentalną częścią demokracji, a nowe przepisy mogą pomóc w utrzymaniu otwartych i przejrzystych wyborów. W naszej ocenie pewność prawna przepisów pomoże kandydatom, sztabom wyborczym, reklamodawcom, wydawcom i platformom zrozumieć dokładny zakres nowej regulacji i konkretne obowiązki każdego podmiotu.
CZYTAJ WIĘCEJ
W ramach swoich działań zmierzających do uproszczenia otoczenia prawnego dla startupów działających w Polsce, podjęliśmy inicjatywę zmierzającą do złagodzenie wymogów formalnych dla umów przenoszących prawa autorskie poprzez zmianę formy prawnej tych umów.
CZYTAJ WIĘCEJ
Ponieważ ostatnio coraz więcej angażujemy się w tematy procedowane w Brukseli, chcielibyśmy wytłumaczyć jak tworzone jest prawo Unii Europejskiej, które następnie bezpośrednio albo pośrednio – po odpowiednim wdrożeniu – obowiązuje w krajach członkowskich.
CZYTAJ WIĘCEJ
Ostatni w tym roku raport przygotowany przez Fundację Startup Poland, to coroczne badanie "Polskie Startupy 2021". To efekt kilkumiesięcznych badań, ankiet wypełnianych przez startupy z naszego kraju oraz serii rozmów z funduszami inwestycyjnymi oraz znawcami rynku.
CZYTAJ WIĘCEJ
Trzeci tegoroczny raport fundacji Startup Poland poświęcony został w całości branży edtechowej. "Czy polskie spółki edtechowe mają szansę odmienić oblicze światowej edukacji?" Na to i inne pytania próbowali odpowiedzieć nasi eksperci: nauczyciele, edukatorzy, propagratorzy wiedzy i nauki oraz oczywiście startupy.
CZYTAJ WIĘCEJ