Duże koło
  • Po raz kolejny sprawdzamy kondycję polskich startupów.
  • Każda wypełniona ankieta oznacza bezpośrednie wsparcie dla fundacji K.I.D.S. wprowadzającej innowacyjne rozwiązania w dziecięcych szpitalach, istotnie poprawiające komfort leczenia.
  • Do wypełnienia ankiety, jak co roku zapraszamy właścicieli, founderów i zarządzających startupami. Rezultaty badania, zebrane w formie raportu pozwalają na zdiagnozowanie podstawowych problemów środowiska startupowego i sformułowanie postulatów, które mogłyby wesprzeć ten sektor.
  • Zaplanowany na grudzień br. raport „Polskie startupy 2021” to najważniejszy, cyklicznie ukazujący się dokument diagnozujący sytuację krajowych startupów, m.in. etap, na którym się znajdują, sposoby finansowania i najważniejsze potrzeby.

 

Wypełnij ankietę!

Właśnie ruszyła ankieta online, będąca podstawą tegorocznej edycji Raportu „Polskie startupy”. Badanie sprawdza m.in. to, w jakiej kondycji startupy wyszły z pandemii, jak pozyskują finansowanie, jakie produkty lub usługi oferują i do jakiego typu klienta chcą trafiać, a także jakie są ich potrzeby. To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, będące podstawą do oceny kondycji sektora, wskazania na jego główne wyzwania, z którymi się mierzą founderzy i zarządzający startupami. Deklaracje uczestników badania, to ważny i zauważalny głos w debacie publicznej, który realnie wpływa na sytuację najbardziej innowacyjnych, młodych firm. Badanie skierowane jest do podmiotów działających m.in. w obszarach takich jak big data, software, internet rzeczy, e-commerce, fintech, medtech, gaming, AI, agritech, robotyka, e-marketing lub blockchain, agri tech, edu tech, etc.

W ubiegłym roku zebraliśmy kilkaset wypełnionych ankiet. To na tyle duża próba, że na jej podstawie można wyciągać wnioski dotyczące całego środowiska startupowego funkcjonującego w naszym kraju. Mamy nadzieję, że także w tym roku, chętnych do wypełnienia ankiety nie zabraknie. Jej wypełnienie trwa zaledwie kilka minut, a ankieta ma charakter poufny. Wszystkie wypowiedzi będą prezentowane wyłącznie w postaci zbiorczych zestawień – zapewnia Tomasz Snażyk, prezes zarządu Startup Poland. Chcąc zachęcić do udziału w badaniu jak największą liczbę startupów, doszliśmy do wniosku, że warto połączyć dobre z jeszcze lepszym. Za każdą wypełnioną do końca ankietę przekażemy 10 zł na wsparcie jednego z projektów fundacji K.I.D.S., która od kilku lat wprowadza innowacyjne rozwiązania do szpitali, zwiększając tym samym komfort leczenia i bezpieczeństwo małych pacjentów.

Już wyniki poprzedniego badania, z 2020 r. pokazały, że czas pandemii był przełomowym okresem dla  środowiska startupowego. Wbrew pozorom, ten trudny dla wielu gałęzi gospodarki moment, dla startupów okazał się wyjątkowo korzystny. Innowacyjne, nowoczesne podmioty, jakimi najczęściej są startupy,  potrafiły się odnaleźć w pandemicznej rzeczywistości, kiedy to właśnie rozwiązania cyfrowe pokazały swoją realną przydatność. Inwestorzy, np. fundusze venture capital znacząco zwiększyły finansowanie tego typu firm. Wyniki tegorocznego badania pokażą, czy tendencja ta była chwilowa, czy ten pozytywny trend  zostanie już z nami na stałe – komentuje Tomasz Snażyk. 

Ankieta dostępna jest pod adresem: https://panelariadna.pl/badaniepolskiestartupy2021

 

Autor: Wojciech Dziewit