Duże koło

Gdy 13 lipca b.r. swoją premierę miał Raport Złota Księga VC 2021, rozdział zatytułowany “Co founder wiedzieć powinien” przyciągnął szczególną uwagę założycieli startupów – przede wszystkim tych na początku swojej kariery. Dlatego postanowiliśmy, przygotować dla Was odrębny materiał w postaci poradnika. 

 

Co founder wiedzieć powinien. Złota Księga VC 2021

 

Z przyjemnością przekazujemy Wam najważniejsze informacje zebrane na 19 stronach i zaprezentowane w sposób łatwy i przystępny – zarówno dla tych na samym początku startupowej drogi jak i tych, którzy mają za sobą kilka nieudanych spotkań z funduszami. 

Z opracowania dowiecie się  jak należy przygotować się do rozmów z potencjalnymi inwestorami.  Mamy pełną świadomość, że już sam język, jakim posługują się inwestorzy,  może sprawiać problemy. Początki bywają trudne. W każdym biznesie. 

Prowadzimy przez poszczególne fazy rozwoju startupu, tłumaczymy kto jest kim i wprowadzamy czytelnika w meandry startupowego ekosystemu. 

Omawiamy źródła kapitału a inwestorów pytamy na co zwracają szczególną uwagę podczas rozmów ze startupami. O opinie poprosiliśmy jedne z topowych funduszy VC w Polsce.  Przyglądamy się również bliżej formalnościom w tym term sheetom inwestycyjnym. 

Mając na uwadze jak problematyczne może być ostatnie zagadnienie, mamy dla Was również coś specjalnego. W ramach promocji dobrych praktyk prezentujemy Wam przykład prawidłowo przygotowanego term sheetu inwestycyjnego

Jeżeli pojawią się kwestie, które nie zostały w pełni opisane, z pewnością omawiane opracowanie będzie świetnym drogowskazem i  dokumentem stanowiącym punkt wyjścia do dalszego zgłębiana tematu.  Słowem –  lektura obowiązkowa. 

Pełen raport pobrać można ze strony: vc.startuppoland.org.

Serdecznie dziękujemy za Wasze opinie oraz udostępnianie treści a Partnerom raportu –  PFR Ventures, NCBR oraz Google for Startups za zaangażowanie i pomoc.