Duże koło

Jak zacząć startup we Wrocławiu?

To zależy z jakiego miejsca startujesz.

 

#1

Jeśli szukasz pracy w branży startupowej, we wrocławskim środowisku może najlepiej zacząć od grupy na FB Wrocław Startup Jobs grupa jest dość moderowana więc można tam znaleźć ciekawe oferty a napewno warto zaprosić jej uczestników do grona znajomych i umówić się na kawę. 😉

 

#2

Jeśli chcesz zacząć ale jeszcze nie wiesz jaki projekt… dobrym pomysłem będzie wziąć udział w jednym z wydarzeń z serii piwo między projektami możesz tu poznać bardzo ciekawych ludzi, którzy są na różnym etapie formowania projektu. Są tacy na starcie i są tacy, którzy są tu bardziej w roli mentora jest to dobre miejsce aby poznać nowych ludzi. Dobrym pomysłem też będzie odwiedzenie lokalnego środowiska Toastmasters a zwłaszcza klubu biznesowego.

 

#3 

Jeśli prowadzisz już jakiś biznes to warto odwiedzić klub biznesowy dla kreatywnych osób uczelni ASBIRO.

 

#4

Jeśli prowadzisz biznes w IT i chcesz poznać inne firmy z branży warto poznać ekosystem ITCorner którym mocno stawiamy współpracę i synergię lokalnych firm IT. Jest to miejsce gdzie można spotkać wiele projektów tworzonych po godzinach ale równie dojrzałe produkty oraz inwestorów. Stowarzyszenie zrzesza wyłącznie firmy technologiczne i jest doskonałym miejscem aby spotkać ludzi z branży.

 

#5

Jeśli prowadzisz startup i szukasz mastermind to dobrym wyborem jest Startup Founders. SP to oddolna inicjatywa unikalna dla Wrocławia przeznaczona dla startupowców, którzy robią startup “na serio”. Spotkania są zamknięte przeznaczone dla członków co zapewnia wysoki poziom merytoryki.

 

#6

Bieżące wydarzenia i wsparcie miasta Wrocław:

 

Zapraszam do Wrocławia:)

Łukasz Solarski, Ambasador Startup Poland w województwie dolnośląskim