Duże koło

Startup Poland, wspólnie z innymi organizacjami działającymi w Europie, skierował stanowisko dotyczące DSA do członków Parlamentu Europejskiego, którzy zdecydują o ostatecznym kształcie tej regulacji. To ważny apel do europarlamentarzystów, pokazujący jak istotne jest wypracowanie w DSA zapisów korzystnych dla startupów działających w całej Unii Europejskiej, nie tylko w Polsce.

Przypominamy, że DSA to rozporządzenie o usługach cyfrowych (Digital Services Act), które jest częścią nowego pakietu UE o rynku cyfrowym aktualnie procedowanego w Brukseli.

Dla nas najważniejsze jest, aby DSA i cały pakiet UE o rynku cyfrowym wspierał innowacje i nie tworzył barier na drodze rozwoju usług cyfrowych, dlatego wskazaliśmy członkom Parlamentu Europejskiego przepisy do zmiany w DSA, tak by było ono lepiej skrojone dla startupów umożliwiając im m.in. korzystanie z narzędzi marketingowych oferowanych przez platformy cyfrowe, a także nie doprowadziło do “efektu RODO”, czyli ogromu nowych formalności koniecznych do kosztownego wdrożenia i wymagających zatrudniania prawników bądź korzystania z usług wyspecjalizowanych firm.

Całe stanowisko dostępne jest tutaj.