Duże koło

O tym jak wartościowe i pomocne w codziennej nauce mogą być nowoczesne rozwiązania technologiczne będą mogli od wczoraj przekonać się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leźnie. Dostęp do scenariuszy edukacyjnych i e-kursów przeznaczonych dla nich (jak stosować nowoczesne metody dydaktyczne, jak korzystać z narzędzi), drukarka 3D, roboty edukacyjne, narzędzia programistyczne to tylko niektóre z narzędzi, jakie dziś trafiły do szkoły.

Szkoła z Leźna jest laureatem konkursu organizowanego przez Fundację Startup Poland i program Incredibles Sebastiana Kulczyka, w ramach którego głównym zadaniem było opisanie lub zaprezentowanie w formie video przewidywań i wizji dotyczących szkoły przyszłości. 7 października odbyło się przekazanie nagrody, a także dzięki uprzejmości Skirware, wdrożenie i warsztaty dla nauczycieli. Fundatorem nagrody w konkursie jest Incredible Inspirations, projekt stworzony przez Sebastiana Kulczyka z myślą o młodych przedsiębiorcach, w ramach którego od 5 lat prowadzony jest m.in. program mentoringowy InCredilbles.

Konkurs związany był z opracowywanym przez Fundację Startup Poland oraz Incredibles pierwszym w Polsce raportem opisującym kompleksowo potencjał nowoczesnych technologii w edukacji zatytułowanym „Czy polskie spółki EdTEch mają szansę odmienić oblicze światowej edukacji”. Celem raportu jest diagnoza środowiska polskich spółek EdTech, promowanie polskiego sektora technologii wykorzystywanych w nauczaniu oraz działania na rzecz rozwoju, znoszenia barier i inwestowania w innowacje w obszarze edukacji, a także popularyzacja technologii i zachęcanie do korzystania z rozwiązań EdTech. Jego premiera zaplanowana jest na listopad br.