#283b51
Partner Główny:
Partner:
TOP 5 NAJWAŻNIEJSZYCH FAKTÓW Z RAPORTU:
1

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze będą pierwszym oficjalnym turniejem, gdzie zostanie zastosowana technologia półautomatycznego spalonego. Decyzje sztucznej inteligencji będą zatwierdzać sędziowie, a widzowie i kibice zobaczą specjalne grafiki potwierdzające ich wybory. To udoskonalenie wprowadzone zostaje ledwie kilka lat po tym, gdy cały piłkarski świat dyskutował nad słusznością zastosowania popularnego VAR-u, mającego pomóc sędziom podejmować decyzje.

2

Globalna wartość rynku analityki sportowej szacowana jest na kwotę przewyższającą 2 mld euro. Branżę napędzają ogromne postępy w rozwoju sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, ale nie bez znaczenia jest także popandemiczny, gwałtowny wzrost zapotrzebowania na oprogramowanie, sprzęt i usługi, które umożliwiają organizacjom sportowym zbieranie i analizowanie danych w czasie rzeczywistym. Jak przewidują analitycy w ciągu najbliższych lat to Europa stanie się miejscem rozwoju całego sektora.

3

Prawdziwa rewolucja w sporcie dopiero się zaczyna, a cyfrowa transformacja sportu dokonuje się na naszych oczach. Kiedy sztaby trenerskie w kolejnych latach znajdą sposoby na automatyzację najważniejszych procesów i uzyskają możliwość wykorzystywania większej ilości danych, będą mogły jeszcze bardziej uwolnić potencjał swoich sportowców.

4

Pytanie czy mistrzostwa świata w Katarze przełożą się na wzrost zainteresowania inwestorów technologiami sportowymi wciąż pozostaje otwarte, jednak bezdyskusyjnym wydaje się fakt, że rosnąca dostępność danych oraz ich analiza pomagają sportowcom na całym świecie osiągać lepsze wyniki – przy okazji wpływając na rozwój całego przemysłu sportowego. Jak wynika z danych Crunchbase, tylko w 2020 r. w technologie sportowe zainwestowano rekordowe 1,4 miliarda dolarów.

5

Polski rynek VC zrobił przez ostatnie lata jednak ogromny skok i dostrzegalny jest trend coraz większej profesjonalizacji. Powołanie spółki PZPN Invest przez największy, a zarazem jednym z najstarszych polskich związków sportowych należy postrzegać jako dobry krok a program jak „Startupy w grze” za dobre próby budowy networkingu dla ludzi z pasją do innowacji i sportu. Case studies startupów prezentowanych przez nas w niniejszym raporcie pokazują, że jest potencjał w polskich młodych, technologicznych spółkach, które budzą zainteresowanie nie tylko na rodzimym rynku ale i na świecie.